Wymiana ciosów dla Wieczystej. Jawiszowice – Wieczysta 2:4.

Licznie zgromadzenie kibice w Jawiszowicach mogli obejrzeć ciekawe spotkanie, w którym gospodarze, szczególnie w pierwszej połowie, próbowali dotrzymać kroku Wieczystej. Ostatecznie "żółto-czarni" wyszli z tego pojedynku zwycięsko.

Ambitna drużyna z Jawiszowice prowadzona przez byłego podopiecznego trenera Franciszka Smudy – Przemysława Pitrego napsuła naszej drużynie, szczególnie w pierwszej połowie, sporo krwi. Zaczęło się dobrze dla „żółto-czarnych”, którzy przed upływem pierwszego kwadransa meczu objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w zamieszaniu pod bramką gospodarzy odnalazł się Jakub Bąk i skierował piłkę obok bramkarza. Odpowiedź gospodarzy była szybka. Z lewej strony w pole karne dośrodkował Hałat, a Dawid Płonka na raty pokonał Bartosza Plewkę.

Wieczysta po raz drugi na prowadzenie wyszła w 27 minucie. Patrik Mišák precyzyjnym podaniem odnalazł na boku Bąka, a ten zagrał w pole karne do Radosława Majewskiego. Były zawodnik Nottingham Forest piłki nie przyjął, ale ta szczęśliwie trafiła do Sławomira Peszko, który pokonał bramkarz LKS. Podobnie jak wcześniej tak i teraz podopieczni trenera Smudy prowadzeniem cieszyli się tylko kilka minut. W 35 minucie w polu karnym Korczyk miał tyle miejsce, że mógł spokojnie obrócić się z piłką i umieścić ją w okienku naszej bramki.

Remisowy wynik nie utrzymał się jednak do przerwy, a gola naszej drużynie znów przyniósł stały fragment gry. Z narożnika pola karnego, z rzutu wolnego dośrodkowywał Majewski. Piłka na 5 metrze dotarła do Kołodzieja, ale jego uderzenie trafiło w słupek. Szczęśliwie odbitą piłkę przejął Michalski i między nogami bramkarza trafił do bramki.

W drugiej połowie długo utrzymywał się wynik sprzed przerwy. Gospodarze najbliżej wyrównania byli w 76 minucie, gdy piłka po uderzeniu Hałata odbiła się od poprzeczki. Odpowiedź Wieczystej była jednak bezlitosna. Z prawej strony dośrodkował Łukasz Burliga, a akcję zamknął Peszko ustalając wynik na 4:2.

Keeza IV liga, 18.09.2021 r. godz. 17:00
LKS Jawiszowice – Wieczysta Kraków 2:4 (2:3)