Finisz dla Wieczystej. Wieczysta - Podhale 2:1.

Przedostatni letni sparing zakończył się wygraną Wieczystej z Podhalem Nowy Targ 2:1. Bramki dla „żółto-czarnych” zdobyli Sławomir Peszko i  Łukasz Pietras.

Przebudowana kadrowo względem wiosennego spotkania w Pucharze Polski ekipa z Nowego Targu bardzo dobrze rozpoczęła mecz i szybko objęła prowadzenie. Z prawej strony Nowak zagrał do Płatka, ten podał na dalszy słupek do wbiegającego Molisa, który bez problemu pokonał Miśkiewicza. 20 minut później goście mieli znakomitą okazję do podwyższenia wyniku. W polu karny sfaulowany został Olaf Nowak, ale rzutu karnego nie wykorzystał Adrian Szynka.

Podhale w pierwszej fazie meczu było drużyna lepszą od Wieczystej, jednak „żółto-czarni”, mimo dużego wysiłku włożonego w ostatnie treningu podczas okresu przygotowawczego, z czasem zaczęli opanowywać grę. Pierwszy sygnał do ataków dał Radosław Majewski, ale jego uderzenie z rzutu wolnego dobrze wybronił bramkarz Podhala. Później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzał główką Seweryna Michalskiego trafił w poprzeczkę. Wreszcie w ostatniej akcji I połowy w pole karne zagrał Dawid Linca, tam znalazł się Sławomir Peszko, który pewnie ulokował piłkę w siatce.

W drugiej połowie tradycyjnie już na placu gry po naszej stronie pojawiła się nowa jedenastka. Mecz nieco stracił na swojej dynamice i więcej było pojedynków w środku pola. Na prowadzenie Wieczystą powinien wyprowadzić Wiktor Piejak, ale dwukrotnie po zagranicach z bocznych stref zawodziła celność przy strzale.

Podhale też miało swoje szanse. Najpierw po rajdzie Olafa Nowaka dobrze w bramce spisał się Bartosz Plewka, a później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Adrian Szynka co prawda trafił do siatki, ale arbiter ze względu na pozycję spaloną bramki nie uznał.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, po zagraniu z prawej strony Adriana Frańczaka w polu karnym obrońcę uprzedził Łukasz Pietras i skierował piłkę do siatki.

Była to jedna z ostatnich akcji tego meczu, który zakończył się wygraną Wieczystej 2:1. W sobotę w ostatnim sparingu przedm ligi „żółto-czarni” podejmować będą kolejnego przedstawiciela III -ligi, tym razem grupy śląskiej, Stal Brzeg.

Sparing, 28.07.2021 r. godz. 17:00
Wieczysta Kraków - Podhale Nowy Targ 2:1 (1:1)
Peszko 45, Pietras 87 - Molis 7

Wieczysta (I połowa): Miśkiewicz - Burliga, Michalski, Jampich - Linca, Gamrot, Majewski, Guzik - Misak, Szewczyk, Peszko

Wieczysta (II połowa): Plewka - Frańczak, Jurkowski, Kura - Bąk, Pietras, Urbański, Kumah - Krasuski, Piejak, Pachowicz

W 26. minucie Adrian Szynka nie wykorzystał rzutu karnego (strzał obok słupka)