Początek wiosny obfity w gole. Wieczysta – Garbarnia II 11:1.

Początek piłkarskiej wiosny przy Chałupnika wypadł niezwykle okazale. „Żółto-czarni” wysoko wygrali z rezerwami Garbarni 11:1.

Zawodnicy Wieczystej od pierwszego gwizdka arbitra przejęli inicjatywę na boisku. Pierwsza bramka podobnie jak w ubiegłym tygodniu w meczu z Clepardią padła po rzucie różnym i podobnie jak ostatnio jej autorem był Seweryn Michalski. Chwilę później po składnej akcji i zagraniu Kumaha pierwszego gola w naszym klubie zdobył Maciej Jankowski. Na 3:0 efektowną przewrotką do bramki trafił Radosław Majewski i stało się jasne, że młodym zawodnikom Garbarni ciężko będzie wywieźć z Chałupnika dobry rezultat. Sytuacja pogorszyła się w 32 minucie, kiedy to po zagraniu ręką w polu karnym boisko opuścić musiał zawodnik Brązowych – Jakub Mielec. Rzut karny na bramkę zamienił Sławomir Peszko. Do przerwy „żółto-czarni” dorzucili jeszcze dwa trafienia – Łukasza Burliga i Patrika Mišáka.

W drugiej połowie podopieczni trenera Smudy cały czas dążyli do zdobycia kolejnych bramek. Do siatki trafiali Peszko, Jankowski, Gamrot i debiutujący w Wieczystej reprezentant Haiti – Wilde Donald Guerrier. Na kwadrans przed końcem meczu również plusik po stronie swojej drużyny mógł zapisać trener przyjezdnych. Po rzucie wolnym honorową bramkę dla Garbarzy zdobył Marcin Kołton.

IV liga, gr. zachodnia 19.03.2022 r. godz. 11:00
Wieczysta Kraków – Garbarnia II Kraków 11:1 (6:0)
Michalski 10, Jankowski 13, 52, Majewski 21, Peszko 34 (k), 48, 86, Burliga 40, Mišák 43, Gamrot 62, Guerrier 64 – Kołton 76

Sędziował: Seweryn Kozub (Brzesko)
Żółte kartki: Michalski, Frańczak
Czerwona kartka: Mielec 32 (zagranie ręką)
Widzów: 350

Wieczysta: Plewka - Burliga (59 Frańczak), Michalski, Jampich (46 Porębski), Kumah (59 Guerrier) - Moulin, Gamrot (62 Bąk), Majewski (59 Hebel) - Peszko, Jankowski, Misak

Garbarnia II: Świerczyński (46 Bartusik) - Trojan, Mielec, Sabat (59 Ciuruś) - Kolendowski (75 Malinowski), Kowalczyk, Gołąb, Strzeboński (46 Sutor), Derenda - Kołton, Sarga (46 Grzybowski)