Trzy punkty przed pucharem. Wieczysta - Wiślanka 5:0

W ostatnim wrześniowym ligowym meczu Wieczysta zgarnęła komplet punktów. W sobotnie przedpołudnie "żółto-czarni" pokonali Wiślankę Grabie 5:0.

Już w najbliższą środę Wieczysta zadebiutuje na szczeblu centralnym w 1/32 Fortuna Pucharu Polski. Zadaniem na sobotę było więc zdobycie 3 ligowych punktów i skończenie meczu bez kontuzji.

Swój plan na mecz podopieczni trenera Franciszka Smudy zaczęli realizować w 7 minucie. Radosław Majewski zagrał w pole karne do Patrika Mišáka, ten mijając bramkarza Wiślanki zgubił piłkę, ale doskoczył do niej Sławomir Peszko i ulokował ją w siatce.

Wieczysta przeważała i dążyła do zdobycia kolejnej bramki, stwarzając sobie dobre ku temu okazje. W 15 minucie w polu karnym sfaulowany został Łukasz Burliga i arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Dawid Jampich, ale jego intencje wyczuł Damian Kobyłka i obronił strzał z 11 metrów.

Kolejne ataki Wieczystej efekt przyniosły dopiero w 36 minucie. Dośrodkowanie w rzutu rożnego Majewskiego strącił głową Seweryn Michalski, a stojący blisko słupka Adrian Frańczak przytomnie zmieścił piłce w bramce.

Chwilę później gospodarze prowadzili już 3:0. Z prawej strony w pole karne piłkę dograł Jakub Bąk, a Peszko nie miał problemu z trafieniem do bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrej sytuacji dla gości. Po błędzie Michalskiego bramkę powinien zdobyć Daniel Kmak, ale z najbliższej odległości nie trafił do bramki.

Mecz po zmianie stron tracił powoli na intensywności. Trener Smuda oszczędzał też kluczowych zawodników na środowy mecz w pucharze. Mimo tego, w ostatnich minutach Wieczysta włączyła jeszcze drugi bieg i zdobyła kolejne bramki. W 85 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Majewski. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od Bąka i wpadła do bramki zupełnie zmylonego tym faktem Kobyłki.

Ostatnia bramka dla Wieczystej padła również za sprawą duetu Bąk-Majewski. W doliczonym czasie gry po serii dryblingów w polu karnym sfaulowany został Bąk. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze tym razem podszedł Majewski, który bezbłędnie wykonał rzut karny ustalając wynik na 5:0.

Keeza IV liga, 25.09.2021 r. godz. 11:00
Wieczysta Kraków - Wiślanka Grabie 5:0 (3:0)
Peszko 7, 39, Frańczak 36, Bąk 85, Majewski 90+3 (k)

Sędziował: Rafał Arendarczyk
Żółte kartki: Bąk - Gładysz, Kobyłka
Widzów: 500

Wieczysta: Plewka - Jampich, Michalski, Frańczak - Kumah (71 Linca), Pietras (62 Krasuski), Bąk, Burliga (46 Guzik) - Majewski, Mišák (77 Piejak), Peszko (62 Szewczyk)

Wiślanka: Kobyłka - Kukla (73 Gruszkowski), Łomnicki, Panek (58 Cygnarowicz), Drabik (58 Steinhoff), Nowak, Kmak (80 Czech), Waś, Lipowiecki, Żakieta, Gładysz (73 Kubic)