Punkty zainkasowane. Wieczysta – Sokół 4:0.

W środowe popołudnie zawodnicy Wieczystej zainkasowali kolejne 3 ligowe punkty. Drużyna Sokoła Kocmyrzów przez całe spotkanie poświęcała się defensywnie, choć w drugiej połowie mogła zaliczyć honorowe trafienie.

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu z rezerwami Garbarni, w środę zawodnicy Wieczystej bez większych problemów pokonali Sokoła Kocmyrzów. Nie znaczy to jednak, że mecz ten był spacerkiem dla „żółto-czarnych”. Prowadzona przez Michała Guję (byłego trenera i zawodnika Wieczystej) ekipa z Kocmyrzowa bardzo konsekwentnie poświęcała się swoim obowiązkom obronnym, konstruując od czasu do czasu (szczególnie w drugiej połowie) groźne kontrataki.

Zaczęło się zgodnie z planem. Przewaga optyczna gospodarzy w 18 minucie zaowocowała trafieniem Sławomira Peszko po asyście Emmanuela Kumaha. Chwilę później z 20 metrów groźnie strzelał Dawid Jampich, ale dobrze w bramce spisał się Andrei Chillari. Jeszcze lepiej golkiper Sokoła zachował się 2 minuty później broniąc strzał Patrika Misaka w pozycji sam na sam. Wyrastający powoli na bohatera meczu bramkarz gości w końcu skapitulował w 34 minucie. Z boku Łukasz Pietras zagrał w pole karne do Radosława Majewskiego. Strzał z pierwszej piłki byłego reprezentanta Polski obronił Chillari, ale przy dobitce samego strzelca był już bezradny.

Sokół mimo straty dwóch bramek nie zmienił swojego planu na to spotkanie i konsekwentnie bronił dostępu do swojej bramki. Ponadto w drugiej połowie kilka razy groźnie zrobiło się pod bramką Bartosza Plewki. Najlepsze okazje do zdobycia honorowego gola zmarnowali Paweł Brak i Adrian Obrzud, którzy w dogodnych sytuacjach uderzali obok bramki.

W końcówce Wieczysta wykorzystała zmęczenie gości i zdobyła jeszcze dwa gole. Najpierw idealne dośrodkowanie z prawej Krzysztofa Szewczyka wykończył głową Peszko, a w 90 minucie dośrodkowanie z drugiej strony Dawida Lincy również głową do bramki skierował Adrian Frańczak, ustalając wynik meczu na 4:0 dla Wieczystej.

Keeza IV liga, 18.08.2021 r., godz. 17:30
Wieczysta Kraków - Sokół Kocmyrzów 4:0 (2:0)