Okazały początek sezonu. Wieczysta - Clepardia 16:0.

Wieczysta w pierwszym meczu sezonu bezlitośnie wykorzystała swoje atuty i rekordowo pokonała Clepardię 16:0.

Inauguracyjną bramkę już w 7 minucie meczu zdobył głową Łukasz Pietras. Chwilę później na 2:0 podwyższył Dawid Jampich, a przed upływem 20 minut meczu swoje trafienie zaliczył jeszcze Sławomir Peszko. Clepardia w tym czasie ani razu nie zagroziła bramce debiutującego w Wieczystej Bartosza Plewki. W 24 minucie do gry wkroczył Radosław Majewski wykorzystując bezbłędnie rzut karny. Jak się później okazało, było to pierwsze z jego sześciu trafień w tym spotkaniu. „Kiedyś za dzieciaka dałem siedem” – mówił po meczu „Maja” pytany czy to jego strzelecki rekord.

Debiutanckie trafienia i to nie lada urody (po strzałach z dystansu i z rzutu wolnego) zaliczył też Patrik Mišák, który w przerwie letnie dołączył do naszego zespołu. W drugiej połowie do bramki Clepardii trafiali jeszcze Seweryn Michalski i wprowadzony na boisku Mateusz Krasuski.

IV liga, 07.08.2021 r. godz. 11:00
Wieczysta Kraków – Clepardia Kraków 16:0 (10:0)
Pietras 7, Jampich 9, 44, Peszko 18, 34, 52, Majewski 24 (k), 28, 38, 45, 64 (k), 74, Mišák 36, 51, Michalski 55, Krasuski 71

Sędziował: Przemysław Greń
Żółte kartki: Peszko, Mišák

Wieczysta: Plewka - Bąk, Michalski, Jampich (74 Kołodziej) – Linca (58 Guzik), Gamrot (64 Szewczyk), Pietras (64 Urbański), Kumah - Majewski, Mišák (70 Krasuski), Peszko

Clepardia: Mazur - Bąk, Morgaś, Wołk, Wójcik (46 Bugajski) - Bosak (89 Sanak), Suwała, Kupiec, Czekaj (46 Wisowski), Sadowski (72 Dziób) - Apostolski (46 Wiczkowski)