Borek pokonany w dziesięciu

Pewną wygraną 4:0 zakończyło się sobotnie spotkanie z Borkiem Kraków. Mimo, iż przez blisko 80 minut Wieczysta musiała grać w osłabieniu wynik nawet przez moment nie był zagrożony.

W 12 minucie meczu na środku boiska napastnika gospodarzy sfaulował Seweryn Michalski. Arbiter uznał to zagranie jako akcję ratunkową i pokazał naszemu obrońcy czerwoną kartkę. Od tej pory „żółto-czarni” musieli radzić sobie w osłabieniu. Był to już przy stanie 1:0 dla Wieczystej. Kilka minut wcześniej do bramki trafił Sławomir Peszko. Gra w osłabieniu nie wpłynęła w żaden sposób na przebieg meczu. Wieczysta cały czas przeważała i spędzała czas na połowie rywali, którzy ograniczali się do nielicznych kontrataków. Zaraz po przerwie pięknym strzałem z dystansu popisał się Mateusz Gamrot, podwyższając wynik na 2:0. Później do siatki trafił jeszcze Radosław Majewski, a wynik strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ustalił Jakub Bąk. W końcówce meczu swoją szansę miał Borek, jednak strzał z rzutu karnego wyczuł Paweł Krawczyk i Wieczysta kolejny mecz w tej rundzie zakończyła z czystym kontem.

Klasa okręgowa, 22.05.2021 r. godz. 18:00
Borek Kraków – Wieczysta Kraków 0:4 (0:1)