Glinik pokonany. Gramy w finale!

Okazała wygrana 8:2 z Glinikiem Gorlice zapewniła nam awans do finału małopolskiego Pucharu Polski, w którym spotkamy się z Popradem Muszyna.

Losy środowego półfinału rozstrzygnięte były już w zasadzie po pierwszym kwadransie. Sławomir Peszko w odstępnie dwóch minut dwukrotnie wymanewrował obrońców i strzelił obok bramkarza. Chwilę później gola dołożył Krzysztof Szewczyk i „żółto-czarni” prowadzili 3:0. Wieczysta po takim wejściu w mecz grała z jeszcze większym polotem aplikując rywalom kolejne bramki. Bramkarza gorliczan pokonywali po raz kolejny Peszko i Szewczyk, a tuż przed końcowym gwizdkiem swoje trefienie zaliczył Frańczak.

Druga połowa kosztowała nas stratę dwóch bramek. Przyjezdni wykorzystali nasze błędy w defensywie, jednak „żółto-czarni” odpowiedzieli trafieniami Majewskiego i Peszko.

Półfinał Małopolskiego Pucharu Polski, 19.05.2021 r. godz. 17:00
Wieczysta Kraków – Glinik Gorlice 8:2 (6:0)
Peszko 9, 10, 40, 77, Szewczyk 13, 25, Frańczak 45, Majewski 71 – Gogola 65, Grela 74

Wieczysta: Miśkiewicz - Frańczak (60 Kura), Michalski, Jurkowski, Guzik - Gamrot (68 Krasuski), Majewski, Pietras (85 Urbański) - Kumah (75 Madejski), Szewczyk (60 Bąk), Peszko

Glinik: Harwat - Dąbrowski (46 Tarasek), Krzysztoń, Buś, Martuszewski (80 Rąpala) - Gogola, Kukla, Drąg, Szura, Dziedzic (63 Stój) - Grela (78 Kusiak)