Hat-trick

Hat-trick "Szewy"

W kolejnym ligowym spotkaniu Wieczysta z czystym kontem pokonała swojego Rywala. W sobotnie przedpołudnie „żółto-czarni” pokonali Kmitę Zabierzów 4:0.

„Żółto-czarni” od początku osiągnęli przewagę, ale blok obronny Kmity skruszyli dopiero w 18 minucie. Po stracie gości, na lewej stronie piłkę otrzymał Peszko, zagrał do Kumaha, ten odegrał do Szewczyka, który główką pokonał po raz pierwszy Morańskiego. Mecz toczył się zasadzie cały czas na połowie Kmity, niestety do podwyższenia wyniku brakowało podopiecznym trenera Cecherza dokładności i przede wszystkim skuteczności.

Kluczowe dla losów meczu było 5 minut po 60 minucie meczu. Wtedy to na linii pola karnego faulowany był Kura, a arbiter podyktował „jedenastkę”. Skutecznym egzekutorem okazał się Peszko. Rozkojarzeni protestami goście, zaraz po tym szybko stracili kolejne dwa gole, których autorem był Krzysztof Szewczyk. Wynik mogli podwyższyć jeszcze Madejski i Zieliński, ale ich zagrania lądowały na słupku.

Klasa okręgowa, 15.05.2021 r. godz. 11:00
Wieczysta Kraków – Kmita Zabierzów 4:0 (1:0)