Piątka Sławka

Sławomir Peszko, zdobywca 5 goli. Hat-trick ponadto zaliczył Szewczyk, a swoje gole dołożyli też Majewski, Gamrot, Bąk i Zieliński.

W pierwszy dzień maja, w sobotnie przedpołudnie na stadionie przy Chałupnika gościła Grębałowianka. Już w 4 minucie pierwszego gola zdobył Sławomir Peszko. Trzy minuty później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Kiedy w 16 minucie piękna przewrotką po dośrodkowaniu Kumaha do bramki trafił Radosław Majewski stało się jasno, że losy meczu zostały rozstrzygnięte.

Do przerwy Peszko jeszcze dwukrotnie trafił do siatki, a swojego debiutanckiego gola w barwach Wieczystej zanotował Mateusz Gamrot. Po zmianie stron do siatki trafiali jeszcze Majewski, Bąk, Zieliński oraz Peszko z rzutu karnego.

Podopieczni trenera Cecherza do ostatnich minut dążyli do poprawy najwyższego jak dotąd zwycięstwa w lidze (14:0 z Orlętami Rudawa), ale w końcówce meczu zabrakło skuteczności.

Klasa okręgowa, 01.05.2021 r. godz. 11:00
Wieczysta Kraków – Grębałowianka Kraków 14:0 (8:0)
Peszko 4, 7, 31, 32, 62 (k), Majewski 16, 49, Szewczyk 18, 34, 53, Gamrot 43, Bąk 59, Zieliński 70

Sędziował: Łukasz Marek

Wieczysta: Miśkiewicz – Frańczak, Jampich, Michalski (46 Jurkowski), Guzik – Pietras (46 Urbański), Majewski, Gamrot (46 Krasuski) – Peszko, Szewczyk (57 Zieliński), Kumah (46 Bąk)

Grębałowianka: Kokosza - Liberacki, Pranovich, J. Gruchała (74 Czekaj) - B. Gruchała, Krawczyk, Pietruszewski (65 Kaplonskij), Florkowski (60 Sawicki), Lampart - Jakubus, Firek (46 Pikuła)