Remis w zimowej scenerii

W piątkowy wieczór w Bielsku-Białej „żółto-czarni” zremisowali z występującym w  III lidze  miejscowym Rekordem 2:2.

Jeszcze półtorej godziny przed meczem na boisku zalegała kilkunastocentymetrowa warstwa śniegu. Gospodarze dołożyli jednak wszelkich starań, aby usunąć śnieg i mecz bez przeszkód mógł dojść do skutku.

Wieczysta od pierwszych minut narzuciła swoje tempo gry i uzyskała przewagę. Brakowało jednak skuteczności, aby przewaga ta znalazła odzwierciedlenie w wyniku. Dopiero w 33 minucie padł gol dla naszej drużyny. Na bramkę strzelali Majewski, Kura i Szewczyk, a ostatecznie do siatki trafił Łukasz Pietras.

Dla przebiegu meczu kluczowe były 4 minuty w drugiej połowie. Najpierw w 62 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do siatki trafił Madzia. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki, minimalnie za linią bramkową i wyszła w pole, ale arbiter słusznie gola uznał. Chwilę później szybka kontra miejscowych zakończyła się trafieniem Iwanka i z prowadzenia 1:0 szybko zrobił się rezultat niekorzystny dla Wieczystej.

Nie podłamało to jednak podopiecznych trenera Cecherza i ponownie zaatakowali, raz po raz nękających bramkę miejscowych. Wyrównać udało się w 76 minucie. Po dośrodkowaniu Frańczaka do siatki trafił Michalski. Na zwycięską bramką mimo ataków do końca zabrakło już czasu i mecz zakończył się remisem 2:2.

Sparing, 19.03.2021 r. godz. 18:30
Rekord Bielsko-Biała – Wieczysta Kraków 2:2 (0:1)
Madzia 62, Iwanek 66 - Pietras 33, Michalski 76

Wieczysta: Miśkiewicz (46 Krawczyk) – Frańczak, Jampich, Jurkowski (46 Michalski), Kura – Majewski, Gamrot (46 Krasuski), Pietras (79 Urbański) – Kumah (65 Zieliński), Szewczyk (60 Pachowicz), Madejski (42 testowany)