Wygrany sparing w Niecieczy

W sobotę w meczu kontrolnym z drugą drużyną Bruk Betu Termalici Nieciecza Wieczysta wygrała 2:0.

W Niecieczy w sobotnie przedpołudnie mieliśmy okazję rozegrać sparing na naturalnej nawierzchni. Mimo słonecznego dnia warunki nie były jednak wymarzone – grząskie boisko i przede wszystkim bardzo mocny wiatr chwilami utrudniały grę.

W pierwszej połowie w drużynie gospodarzy wystąpiło kilku zawodników z kadry I drużyny, która dzień wcześniej rywalizowała w I lidze w Bełchatowie. Przez pierwsze 45 minut więcej okazji do zdobycia bramki miała Wieczysta. Gdyby większą skutecznością popisali się Szewczyk i Frańczak to „żółto-czarni” mogli prowadzić niekoniecznie tylko jedną bramką.

Po zmianie stron trener Bruk-Betu Krzysztof Lipecki na boisko wpuścił więcej młodych zawodników i przewaga Wieczystej zarysowała się jeszcze mocniej. W 52 minucie błąd przy wyprowadzeniu piłki miejscowych wykorzystał Radosław Majewski, który przejął piłkę przed polem karnym i bez problemu pokonał bramkarza. Drugiego gola dla Wieczystej, bo długim zagraniu Miśkiewicza i zgraniu Bąka w sytuacji sam na sam zdobył wprowadzony wcześniej Pachowicz.

Sparing, 13.03.2021 r. godz. 11:00
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza – Wieczysta Kraków 0:2 (0:0)
Majewski 52, Pachowicz 80

Wieczysta: Krawczyk (46 Miśkiewicz) – Frańczak, Michalski, Jurkowski, Kura (46 Guzik) – Krasuski (72 Gamrot), Pietras, Majewski (77 Zieliński) – Bąk, Szewczyk (75 Pachowicz), Kumah (55 Madejski)