Porażka z pierwszoligowcem

W dzisiejszym sparingu z wymagającym rywalem, jakim była pierwszoligowa Resovia Wieczysta przegrała 0:2.

Beniaminek I ligi po rundzie jesiennej zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Z racji tego trener Radosław Mroczkowski w przerwie zimowej dokonał wielu zmian w kadrze i to właśnie nowi zawodnicy trafiali w dzisiejszym meczu do siatki. W I połowie po wrzucie z autu, odbitą przed pole karne piłkę uderzył Bartosz Jaroch pozyskany z Podbeskidzia Bielsko Biała i piłka wpadła tuż przy słupku do naszej bramki.

W drugiej połowie do siatki trafił testowany przez Resovię napastnik krakowskiej Wisły Przemysław Zdybowicz, który ma trafić do Rzeszowa na wypożyczenie.

Wieczysta na tle I-ligowej drużyny nie zaprezentowała się źle, ale brakowało nam dzisiaj jakości w grze ofensywnej. Najgroźniejsze akcje „żółto-czarni” stworzyli po zmianie stron. Z rzutu wolnego w słupek trafił Radosław Majewski, a kilku minut później Jakub Bąk z ostrego kąta nieznacznie chybił.

Sparing, 30.01.2020 r. godz. 13:00
Resovia - Wieczysta 0:2 (0:1)
Jaroch 22, Zdybowicz 63

Resovia (I połowa): Łakota - Jaroch, Podhorin, Domoń, Mikulec - Soljic, Kuczałek, Kiełbasa, Geniec - Demianiuk, Wróbel
Resovia (II połowa): Dybowski - Persak, Markovic, Kubowicz, Mikulec - Kuczałek, Hebel, Feret, Adamski - Twardowski, Zdybowicz

Wieczysta: Miśkiewicz (46 Krawczyk) – Frańczak, Michalski, Jurkowski, Kura – Zieliński, Pietras (85 Urbański, Majewski – Peszko (46 Bąk), Szewczyk (63 Piejak), Kumah (62 Madejski)