Udany debiut Szewczyka

Po bramkach Sławomira Peszki i Mateusza Krasuskiego Wieczysta wygrała dzisiejszy sparing z Wiślanami Jaśkowice 2:0. Debiut okraszony asystą w "żółto-czarnych" barwach zaliczył Krzysztof Szewczyk.

Nasi zawodnicy od początku przejęli inicjatywę na boisku i już w pierwszych minutach powinni prowadzić, ale dogodnej okazji nie wykorzystał Peszko. Były reprezentant Polski zrehabilitował się w 24 minucie bezbłędnie kończąc podanie Krzysztofa Szewczyka. Widać było, że ci dwaj zawodnicy szybko złapali ze sobą nić porozumienia, bo kolejne ich akcje stwarzały zagrożenie pod bramką golkipera Wiślan Marcina Cabaja. Gospodarze swoich sił próbowali w indywidualnych pojedynkach Adisy Monsuru, ale ani grający w pierwszej połowie Miśkiewicz ani jego zmiennik Drzewiecki wiele pracy w sobotnie południe nie mieli. Wynik na 2:0 po przerwie ustalił były zawodnik Wiślan Mateusz Krasuski wykorzystując podanie Damiana Guzika.

Sparing, 01.08.2020 r. godz. 11:00
Wiślanie Jaśkowice - Wieczyta Kraków 0:2 (0:1)
Peszko 24, Krasuski 64

Wieczysta: Miśkiewicz (46 Drzewiecki) - Frańczak, Kołodziej, Jurkowski (46 Jampich), Kura - Madejski (46 Guzik), Pietras (46 Gawęcki), Urbański, Zieliński (46 Krasuski), Peszko (80 Skrzypek) - Szewczyk (46 Słonina)