Show

Show "Gawędy"

"Żółto-czarni" nie pozostawili dziś żadnych złudzeń gospodarzom. Przy Żywieckiej Wieczysta była zespołem dużo lepszym od Borku i pewnie wygrała 6:0. Przy pięciu bramkach swój udział miał Dariusz Gawęcki.

Borek Kraków - Wieczysta Kraków 0:6 (0:2)

Widzów: 100

Borek: Trybała - Wilkołek, Skubisz, Zapała, Bentkowski (75 Ziarko) - Warchoł (62 Strzeboński), Studnicki, Seweryn (58 Borowski), Adamski, Kushnirov (62 Froncisz) - Mosio (78 Pałac)

Wieczysta: Miśkiewicz - Frańczak, Makuch, Kalemba, Niechciał (65 Kwiecień) - Bębenek (58 Guzik), Urbański, Zieliński (65 Banachowicz), Gawęcki, Madejski (58 Buras) - Słonina (46 Pachowicz)

Trochę ponad 20 minut gospodarzom udawało się skutecznie bronić dostępu do swojej bramki. W 23 minucie po zagraniu Frańczaka wynik meczu debiutancką bramką otworzył Patryk Zieliński. Przed przerwą na 2:0 podwyższył Dariusz Gawęcki po podaniu Madejskiego. Po zmianie stron na bohatera meczu wyrósł właśnie Gawęcki. Najpierw wychodząc sam na sam został sfaulowany w polu karnym przez obrońcę Borku, a rzut karny na bramkę zamienił Frańczak. W kolejnej akcji Gawęcki wykończył bardzo ładną akcję Madejskiego i Niechciała. Nie minęły 3 minuty, a ponownie Gawęcki wystąpił tym razem w roli asystującego do Huberta Pachowicza, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Trybale. Wynik na 6:0 ustalił nie kto inny jak Gawęcki pięknym strzałem z powietrza w okienko.