Wielkanocny remis na początek

W świąteczną sobotę w pierwszym meczu po przerwie zimowej Wieczysta zremisowała z Wisłą Jeziorzany 1:1.

Klasa okręgowa, 31.03.2018 r. godz. 14:00
Wieczysta Kraków - Wisła Jeziorzany 1:1 (0:1)
Witek 66 - Sikora 11

Sędziował: Grzegorz Sobczyk
Żółte kartki: Świst, Niechciał, Fudali, Sroczyński - Ptaszek, Gaweł, Tyrała, Korcel

Wieczysta: Małek - Górka, Świst, J. Świątek, Niechciał - Banachowicz, Fryc, Fudali, Duniec (46 Witek), Suchan - Kwiecień (62 Sroczyński)

Wisła: Gruca - Sotwin, K. Korcel (87 Skowronek), D. Korcel, P. Korcel - Tyrała (82 Stawowski), Gaweł (70 Przebinda), Ptaszek, Nowak, Sikora (77 Mlostek) - Galos

Faworytem spotkania byli gospodarze, którzy zajmowali wyższe mieli w tabeli. I tak też wyglądał w dużej mierze ten mecz. "Żółto-czarni" długo rozgrywali piłkę, prowadzili grę, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Bardziej konkretna była Wisła. W 11 minucie długie podanie do Sikory i jego indywidualna akcja zakończyła się prowadzeniem dla przyjezdnych.

W drugiej połowie Wieczysta była bardziej konkretna i pojawiły się dogodne sytuacje. Szwankowała jednak skuteczność. Bramkę - jak się później okazały jedyną - zdobył wprowadzony po przerwie Szymon Witek. W ostatnich minutach mecz stał się bardziej otwarty - obie drużyny miały dogodne sytuacje do przechylenia szali na swoją korzyść. Bramka jednak żadna nie padła i na inaugurację obie ekipy zainkasowały po 1 punkcie.