Bez blasku i bez punktów w Wołowicach

Nie będą miło wspominać wyjazdu do Wołowic zawodnicy Wieczystej. Po słabym meczu ulegli Piastowi 0:1 i punktów szukać muszą za tydzień w pojedynku z Nadwiślanem.

Klasa okręgowa, 24.09.2017 r. godz. 16:00
Piast Wołowice - Wieczysta Kraków 1:0 (1:0)
Owca 42

Sędziował: Mateusz Pytel
Żółte kartki: Kuśmierczyk, Tomczak, Panek, Jasiołek, Rydzyk - Banachowicz, Sroczyński

Piast: Syrek - Kosek, Przebinda, Owca, Budziaszek  - Jasiołek, Rydzyk, Panek, Kuśmierczyk, Widor - Tomczak

Wieczysta: Małek - Rzeszótko (46 M. Świątek), Górka, Niechciał, J. Świątek - Suchan, Fryc, Świst, Rybski (80 Grzyb), Banachowicz - Kwiecień (75 Sroczyńki)

W 16 minucie Hubert Owca nie wykorzystał rzutu karnego (Mateusz Małek obronił).

Wygrany niedzielnego meczu w Wołowicach mógł choć na moment zyskać przewagę nad drużynami z dolnych rejonów tabeli. Niestety "żółto-czarni" nie dali rady i po słabym spotkaniu ulegli miejscowym 0:1. Mecz nie był porywającym widowiskiem. Gospodarze z pewnością również nie zaliczą tego meczu do wybitnych, ale i tak byli drużyną która zasłużenie zwyciężyła, będąc szczególnie w pierwszej połowie drużyną dużo lepszą. Prowadzenie Piast powinien objąć już po kwadransie, ale rzut karny zmarnował Hubert Owca, którego wyczuł Mateusz Małek. Bramkarz Wieczystej był chyba jedyną pozytywną  postacią wśród krakowian ratując ich w wielu sytuacjach. Skapitulować musiał tuż przed przerwą. Hubert Owca uderzył z rzutu wolnego, piłka podbiła się jeszcze na murze i po odbiciu od słupka wpadła do siatki. Po zmianie stron Wieczysta zaprezentowała się lepiej, ale nie potrafiła stworzyć sytuacji, która realnie zagroziłaby bramce gospodarzy.