Powrót do okręgówki na remis

Początek meczu z Błękitnymi Modlnica był wręcz idealny. Szybkiego prowadzenia 2:0 nie udało się jednak utrzymać i ostatecznie Wieczysta w pierwszym meczu po powrocie do klasy okręgowej zremisowała 2:2.

Klasa okręgowa, 15.08.2017 r. godz. 11:00
Wieczysta Kraków - Błękitni Modlnica 2:2 (2:1)
Kwiecień 20, Fryc 23 (k) - Podgajny 30, Szumiec 58 (k)

Sędziował: Karol Pigulak
Żółte kartki: J. Świątek, Cieśla, Górka - Krzywda

Wieczysta: Ryś - J. Świątek, Cieśla, Górka, Niechciał - Banachowicz, Duniec (70 Witek), Świst, Fryc, Suchan - Kwiecień (60 M. Świątek)

Błękitni: Janik - Bicen, Szot, Pyzioł, Kiełkiewicz (65 Żurek) - Kawa, Krzywda, Szumiec, Krzysztonek, Podgajny - Zaporowski (20 Jaszczyński)

W 20 minucie w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Grzegorz Kwiecień i wepchnął piłkę do siatki. Parę minut później po zagraniu Daniela Suchana piłka trafiała w rękę jednego z obrońców Błękitnych i arbiter podyktował rzut karny. Bramkę z jedenastu metrów pewnie zdobył Filip Fryc.

Szybkie prowadzenie nieco uśpiło "żółto-czarnych". W 30 minucie po rzucie rożnym na strzał zza pola karnego zdecydował się Mirosław Podgajny, a piłka idealnie wpadła pod poprzeczkę. Po zmianie stron do wyrównania dążyli przyjezdni i cel osiągnęli w 58 minucie. Faul w polu karnym tym razem obrońcy Wieczystej i rzut karny na gola zamienił grający trener Błękitnych Krzysztof Szumiec. Jeszcze w ostatniej minucie meczową piłkę mieli przyjezdni. Mirosław Podgajny położył już obrońcę, jednak jego strzał poszybował nad poprzeczką.

Na inaugurację sezonu klasy okręgowej dwaj beniaminkowie z ostatnich 2 lat podzielili się punktami.