Wrócili z dalekiej podróży

Gdy Dawid Rymarski ze Zwierzynieckiego w 73. minucie strzelał bramkę na 0:2 mało kto wierzył, że Wieczysta sięgnie po 3 punkty. "Żółto-czarni" pokazali jednak charakter i odrobili straty zdobywając zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry!

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami od ataków Wieczystej. Po pierwszych minutach przewagi z czasem do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Zwierzynieckiego, którzy bardzo sprawnie bronili się i szybko wyprowadzali ataki. Jeden z nich zakończył się bramką Błażeja Gajosa, który wykorzystał nieporozumienie obrońców z Mateuszem Małkiem. Do przerwy Zwierzyniecki mógł jeszcze powiększyć swoją przewagę po kolejnych groźnych atakach.

Druga połowa toczyła się pod dyktando Wieczystej, ale bramka Zwierzynieckiego wciąż pozostawała niezdobyta. Mało tego - na 18 minut przed końcem na strzał z dystansu zdecydował się pomocnik Lajkoników - Dawid Rymarski i pokonał Małka.

Bardzo niekorzystny wynik, widmo porażki i upływającego czasu podziałały mobilizująco na gospodarzy. W 77 minucie dośrodkowanie Piotra Śwista główką wykończył Szymon Witek zdobywając kontaktową bramkę. Niecałe 10 minut później ponownie po zagraniu kapitana Wieczystej w polu karnym futbolówkę zgrał jeszcze Bartłomiej Grzyb, a nabiegający na piłkę Filip Fryc huknął pod poprzeczkę nie do obrony. Wieczysta w 10 minut wyrównała stan meczu i wróciła do gry!

Remis nie zadowalał jednak podopiecznych Michała Guji. Ofensywne ustawienie z trzema obrońcami zwiększało siłę uderzeniową, ale jednocześnie odsłaniało dostęp do bramki. Jeden z kontrataków Zwierzynieckiego mógł zakończyć się bramką - refleksem jednak popisał się Mateusz Małek.

Wieczysta nie ustawała w atakach. W doliczonym czasie gry raz po raz piłka znajdowała się w polu bramkowym Wojciechowskiego i każde z takich zagrań groziło golem. Gdy na zegarze zaczynała się 4 minuta doliczonego czasu gry do piłki ustawionej przy chorągiewce podszedł Piotr Świst. Dośrodkował w pole karne, a tam w zamieszaniu piłkę do siatki skierował Bartłomiej Rybski!. Wieczysta wygrała ze Zwierzynieckim 3:2 pokazując w końcówce spotkania niesamowitą ambicję i charakter!

A klasa, 21.05.2017 r. godz. 17:00
Wieczysta Kraków - Zwierzyniecki Kraków 3:2 (0:1)