Banachowicz bezlitosny dla Zwierzynieckiego

Kamil Banachowicz - zdobywca trzech bramek okazał się architektem zwycięstwa Wieczystej ze Zwierzynieckim. Swoje trafienie z rzutu karnego dołożył jeszcze Filip Fryc i Wieczysta wygrała na Błoniach 4:2!

Już pierwsza groźniejsza akcja w meczu przyniosła bramkę. Piotr Świst dośrodkował z rzutu wolnego, a najprzytomniejszy w polu karnym okazał się Kamil Banachowicz, który strzałem głową pokonał Szymona Kuca. Po raz pierwszy. Gra później toczyła się głównie w środku boiska i trudno było odnotować kolejne 100% okazje. Dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy sam na sam z bramkarzem znalazł się ponownie Banachowicz, spokojnie go minął i umieścił piłkę w pustej bramce. Po raz drugi.

Po zmianie stron chwila dekoncentracji kosztowała nas stratę bramki. W polu karnym piłkę przejął Maciej Filipowski i nie dał szans Mateuszowi Małkowi. Odpowiedź Wieczystej była natychmiastowa. Po rzucie rożnym sfaulowany w polu karnym został Filip Fryc, który chwilę później jak zawsze niezawodnie zamienił rzut karny na gola. Dwubramkowe prowadzenie znów chyba zbytnio uspokoiło naszych zawodników, bowiem 10 minut później po ładnej akcji, ale niezbyt groźnym strzale Kosiora piłka wtoczyła się do bramki. Na szczęście Wieczysta w swoich szeregach miała dziś Kamila Banachowicza. W 65. minucie przejął piłkę zagraną przez Filipa Fryca, wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnie skierował obok niego piłkę do siatki. Po raz trzeci. Po tej bramce do końca meczu nie wiele się już działo. Wieczysta grała spokojnie na utrzymanie wyniku, a Zwierzyniecki nie posiadał zbyt wielu argumentów, żeby jej w tym przeszkodzić.

Tym samym mecz zakończył się naszym zwycięstwem 4:2. Dopisujemy do swojego konta kolejne 3 punkty i utrzymujemy pozycję lidera.

A klasa, 15.10.2016 r. godz. 15:30
Zwierzyniecki Kraków - Wieczysta Kraków 2:4 (0:2)
M. Filipowski 47, Kosior 62 - Banachowicz 11, 45, 65, Fryc 51 (k)

Sędziował: Tomasz Okólski
Żółte kartki: M. Filipowski, Furtak

Zwierzyniecki: Kuc - Furtak, Gajewski, Stach, S. Filipowski (66 Młodnicki) - M. Filipowski, Kosior (80 Orecki), Szmal (79 Wolarek), Rechemtiuk, Protopopov (46 Dziura) - Rutkowski

Wieczysta: Małek - Cieśla, Górka (80 Sasak), Świst (22 Bant), J. Świątek - M. Świątek (67 Rzeszótko), Ścigalski (55 Rybski), Fryc, Grzyb, Banachowicz - Witek