Pucharowa przygoda zakończona na Pasach

Wieczysta jako jedna z dwóch (obok Radziszowianki) drużyn występujących na poziomie A-klasy dotarła do V rundy okręgowego Pucharu Polski. Rywal - rezerwy Cracovii okazał się jednak zbyt silny dla "żółto-czarnych".

Występująca w młodym składzie Cracovia przy Chałupnika zaprezentowała się jako drużyna bardzo dobrze poukładana i grająca ciekawą piłkę. Wieczysta szczególnie w I połowie starała się na miarę swoich możliwości wysoko zawiesić poprzeczkę swoim rywalom. Do 41 minuty udawało się to bardzo dobrze. Szczelna defensywa oraz zagęszczony środek pola skutecznie utrudniał Pasom skonstruowanie groźnej akcji. Niestety w owej 41. minucie po dośrodkowaniu w pole karne obrońcom uciekł Patryk Moskal i dał prowadzenie swojej drużynie.

Druga połowa rozpoczęła się niefortunnie dla Wieczystej. Strzał zza pola karnego Łukasza Sosnowskiego znalazł drogę do siatki Karola Duchnowskiego i Wieczysta przegrywała już 0:2. To był moment, kiedy "żółto-czarni" postanowili śmielej zaatakować swoich rywali. Najlepszą okazję zmarnował Bartłomiej Rybski, którego strzał wybronił Wilk. Odważniejsza gra i większe odległości między formacjami szybko się jednak zemściły. Po kontrataku bramkę na 3:0 zdobył Dawid Surma, a wynik na 10 minut przed końcem ustalił Łukasz Sosnowski.

Wieczysta swoją pucharową przygodę kończy na V rundzie, jednak nie ma się czego wstydzić. Poprzednie mecze z rywalami z klasy okręgowej jak i dzisiejsze spotkanie z liderem IV ligi, pokazały, że w młodej drużynie z Chałupnika drzemie spory potencjał.

V runda Pucharu Polski, 14.09.2016 r. godz. 16:30
Wieczysta Kraków - Cracovia II Kraków 0:4 (0:1)