"Banan"" rozbił Dragona

Wieczysta po rocznej przerwie wróciła do rozgrywek Pucharu Polski i był to powrót bardzo udany. W II rundzie pewnie pokonaliśmy ligowe rywala – Dragon Szczyglice 5:0. Skutecznością błysnął Kamil Banachowicz, który czterokrotnie pokonywał rywali. Swoją bramkę dorzucił też Patryk Nowakowski.
Mecz rozstrzygnął się już w zasadzie po 10 minutach i dwóch bramkach Banachowicza. Później swoje sytuacje miał Dragon, ale albo brakowało im dokładności albo dobrze spisywał się Mateusz Małek.

W drugiej połowie na boisku sporo było tzw. "radosnego futbolu". Jednak mimo wielu sytuacji to nie goście, a my zdobywaliśmy kolejne bramki. Najpierw hat-trick skompletował Banachowicz, później przytomnie w polu karnym zachował się Nowakowski, a tuż przed ostatnim gwizdkiem ponownie "Banan" dobił przyjezdnych piątą bramką.

II runda Pucharu Polski, 16.08.2016 r. godz. 18:00
Dragon Szczyglice - Wieczysta Kraków 0:5 (0:2)
Banachowicz 7, 10, 56, 90, Nowakowski 80

Żółte kartki: Kofin - Ścigalski, Fryc, Świst
Dragon: Rusinek (46 Dziura) - Dębowski, Habuda, Kmiecik, Kofin, Kwarciak (30 Zieliński), Molik, Morawiec, Mroziński, Prącik, Wójtowicz

Wieczysta: Małek (46 Duchnowski) - J. Świątek (67 Rzeszótko), Świst, Górka, Cieśla - M. Świątek, Ścigalski (46 Nowakowski), Fryc, Grzyb, Banachowicz - Sroczyński (36 Witek)

Mecz rozegrany na stadionie Wieczystej, gospodarzem meczu był Dragon.