Lider niezatrzymany

W sobotnim spotkaniu z liderem A-klasy - Błękitnymi Modlnica nasza drużyna przegrała niestety 0:4.

Początek spotkania był wyrównany. Wieczysta prowadzenie objąć mogła po rzucie rożnym. W odpowiedzi pod naszą bramką instynktowną obroną popisał się Mateusz Małek czym uchronił drużynę przed stratą bramki. Decydujące wydarzenia miały miejsce po upływnie pół godziny gry. Najpierw po krótko rozegranym rzucie rożnym Krzysztof Szumiec wrzucił piłkę w pole karne, a tam Piotr Żurek skierował ją z bliska do siatki. Nie minęły dwie minuty a przegrywaliśmy już 0:2. Ładną asystą do Mirosława Podgajnego popisał się Tomasz Dudek, a najlepszy snajper ligi nie zmarnował podania. Na przerwę niestety schodziliśmy jeszcze z trzecią straconą bramką, a skutecznym egzekutorem ponownie został Podgajny.

W 37. minucie doszło na boisku do sporego zamieszania. Na boisku sami sobie wymierzyć sprawiedliwość postanowili Kamil Banachowicz i Jarosław Szumiec. W efekcie arbiter pokazał czerwoną kartkę naszemu zawodnikowi i żółtą obrońcy z Modlnicy. Po konsultacji z arbitrem bocznym zmienił jednak zdanie i Szumiec ujrzał również czerwony kartonik.

Po zmianie stron nasi zawodnicy zaprezentowali się trochę lepiej, nie starczyło to jednak na zdobycie bramki. Najlepszą okazję w końcówce meczu miał Dawid Jamróz, ale jego strzał obronił bramkarz, a dobitka Adama Duńca przeleciała nad poprzeczką. To co nie udało się naszym zawodnikom udało się gospodarzom. Podanie Podgajnego z głębi pola spokojnie wykończył grający trener Błękitnych – Krzysztof Szumiec czym ustalił wynik spotkania.

Błękitni Modlnica - Wieczysta Kraków 4:0 (3:0)