Kolejna trójka Wieczystej

Wieczysta wygrała siódmy mecz w sezonie, a szósty strzelając trzy bramki. Dziś na własnym boisku pokonała Dragona Szczyglice 3:1!

Wieczysta do sobotniego spotkania przystępowała osłabiona brakiem m.in. Piotra Śwista i Kamila Banachowicza. Mimo to już od pierwszych minut zarysowała się przewaga zawodników w żółto-czarnych strojach. Efektem tego była bramka zdobyta w 17. minucie przez Grzegorza Kwietnia. W polu karnym niezwykle przytomnie zachował się Filip Fryc, a napastnikowi naszej drużynie nie pozostało nic innego jak ulokować piłkę w siatce.

Po stracie gola nieco śmielej zaczęli poczynać sobie zawodnicy Dragona. Najgroźniejszy był ich najlepszy zawodnik – Dariusz Molik. To właśnie on tuż przed przerwą precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego doprowadził do wyrównania.

W przerwie trener Michał Guja dokonał dwóch zmian wprowadzając na boisko Grzegorza Kaczora i Bartłomieja Grzyba. Wieczysta szukała swojej szansy, aby ponownie wyjść na prowadzenie i udało jej się to w 61. minucie. Z własnej szesnastki piłkę zagrał Mateusz Heretyk, ta przeskoczyła zdezorientowanych obrońców, a przytomnie wykorzystał to Adam Duniec, który strzałem między nogami bramkarza zdobył bramkę na 2:1.

Dragon nie zamierzał odpuszczać. Z rzutu wolnego ponownie Dariusz Molik trafił w spojenie słupka z poprzeczką, a chwilę wcześniej, w dogodnej sytuacji strzał zawodnika gości bardzo dobrze wybronił Mateusz Małek.

Decydujący cios Wieczysta zadała na kilka minut przed końcem meczu. Po sprytnie rozegranym rzucie wolnym do siatki trafił Filip Fryc.

Wieczysta wygrała kolejne ligowe spotkanie. Teraz czas na dwa mecze "na szczycie" – z rezerwami Prądniczanki i z Błękitnymi Modlnica.

Wieczysta Kraków - Dragon Szczyglice 3:1 (1:1)